Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

'Ηττα-Αποκλεισμός για το Εφηβικό

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από την ομάδα του Κρόνου Ιωαννίνων με 65-53 στο Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 6-0. Ο Κρόνος αντέδρασε και βρέθηκε να προηγείται με 18-11 στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου. Ο ρυθμός του αγώνα δεν άλλαξε στο 2ο δεκάλεπτο καθώς η Α.Ε.Δ.Π. Άρτας έβρισκε λύσεις στην επίθεση αλλά και ο Κρόνος έκανε το ίδιο κυρίως με τον Μιχαήλ , ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος της αναμέτρησης. Έτσι, το ημίχρονο βρήκε τον Κρόνο προηγούμενο με 39-32. Στο β' μέρος φάνηκε ότι η ομάδα μας θα ξεκίναγε την αντεπίθεσή της. Αυτό έγινε και μάλιστα κατόρθωσε να ισοφαρίσει σε 40-40. Το τελευταίο δεκάλεπτο αναμένονταν συναρπαστικό καθώς το σκορ ήταν 44-42 υπέρ του Κρόνου. Όμως, η κούραση της ομάδας μας, τα ατομικά λάθη και τα 4 φάουλ που είχαν 4 παίκτες της ομάδας μας από πολύ νωρίς απέφεραν την ήττα με 65-53.

Να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας στην ομάδα του Κρόνου και να της ευχηθούμε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα Εφήβων

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11 , 39-32 , 44-42 , 65-53