Πέμπτη 25 Ιουνίου 2009

Ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννενα

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στον ημιτελικό που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ. Πρέβεζας με 56-65 από την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννενα. Η ομάδα μας βρέθηκε από την αρχή του αγώνα πίσω στο σκορ και στο ημίχρονο έχανε 13-28.
Ο Πας μπήκε με αποφασιστικότητα στο 3ο δεκάλεπτο να τελειώσει το παιχνίδι και έφτασε την διαφορά στους 22 πόντους (20-42). Κάπου εκεί η ομάδα μας "ξύπνησε" και κατάφερε να μειώσει βρίσκοντας λύσεις κυρίως από τον Μπρανίκα που ήταν και ο πρώτος σκόρερ. Όμως η διαιτησία που ήταν κάκιστη , όχι λόγω σκοπιμότητας , αλλά λόγω έλλειψης γνώσης πάνω στο άθλημα του μπάσκετ. Έτσι, όταν η ομάδα μας με την συνεχόμενη αντεπίθεση μείωσε στους 5 πόντους οι διαιτητές χωρίς να δώσουν ολοκάθαρα φάουλ που γινόταν συνεχώς στον Μπρανίκα "άφησαν" τον Πας να πάρει μία διαφορά 7 πόντων που κράτησε μέχρι το τέλος.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι Μπρανίκας , Μπούγιας και Κάτσενος.